پلتفرم برنا

معرفی پلتفرم آموزشی برنا

ورود به بازارهای جهانی و گسترش تجارت نیازمند رعایت قواعد مورد توافق عمومی است. یکی از روش های شناخت این قواعد، استاندارد سازی کالا و خدمات توسط کارآفرینان فعال در عرصه ملی و بین المللی است.

آزمایشگاه های ارائه کننده خدمات آزمون و یا کالیبراسیون یکی از مهم ترین ارکان استاندارد سازی کالا و خدمات هستند. لذا باید نحوه انجام فعالیت های خود را نیز استاندارد سازی نمایند تا نتایج صادر شده از آنها درست و معتبر باشد.

آزمایشگاه هایی که بر اساس الزامات بین المللی استاندارد سازی شوند، تائید صلاحیت شده تلقی شده و می توانند خدمات آزمون خود را در سطح ملی و یا بین المللی ارائه نمایند. کلیه گزارشات صادر شده از آزمایشگاه های تائید صلاحیت شده در مبادلات تجاری معتبر خواهد بود.

پلتفرم آموزش استاندارد سازی برنا، با هدف استاندارد سازی آزمایشگاه هایی که به دنبال بالا بردن اعتبار نتایج و اخذ تائید صلاحیت ملی و یا بین المللی هستند، راه اندازی شده است.

ما در این پلتفرم سعی کردیم تا با گردآوری و تشریح الزامات و قواعد استانداردسازی آزمایشگاهها، درک درستی از کیفیت خدمات آزمایشگاهی برای مخاطبین خود فراهم کنیم.

مخاطبین ما

 • کارآفرینان فعال در تولید کالا و خدمات می توانند شناخت بهتری در خصوص نحوه کار آزمایشگاه های تائید صلاحیت شده و معتبر پیدا نمایند و در راه اندازی آزمایشگاه در شرکت خود و یا بهبود فرآیند مرتبط با کالا و یا خدمات خود بکار ببندند.
 • مدیران آزمایشگاه ارائه دهنده خدمات آزمون و کالیبراسیون می توانند با فواید استاندارد سازی و تائید صلاحیت آزمایشگاه آشنا شده و توانایی پیدا کنند تا الزامات استاندارد سازی آزمایشگاه را بر اساس آخرین استاندارد های ملی و بین المللی اجرا کنند.
 • کارکنان شاغل در فعالیت های کنترل کیفیت و آزمایشگاه که علاقمند به شناخت دقیقتر نحوه استاندارد سازی آزمایشگاه هستند، میتوانند با جزئیات متن استاندارد های مرتبط آشنا شده و در آزمایشگاه خود اجرا کنند.
 • کار جویان علاقمند به حوزه کیفیت و استاندارد سازی، میتوانند با قواعد، اصطلاحات و مفاهیم این حوزه آشنا شده و با بالا بردن دانش فنی خود، آماده ورود به صنعت شوند.

همچنین این پلتفرم بستر مناسبی برای متخصصینی است که دانش کافی در خصوص الزامات استاندارد های ملی و بین المللی مرتبط با آزمایشگاه دارند و علاقمند هستند ضمن کسب درآمد از دانش خود، آنها را به نحو مناسبی مستند نموده و منتشر نمایند.

پلتفرم آموزش استاندارد سازی برنا، تلاش میکند با افزایش دانش استانداردسازی، به توانا شدن شما کمک کند.

داستان برنا

داستان برنا

اعضای گروه مشاوره و آموزش برنا مانند تمامی اقشار جامعه نگران بی توجهی به حوزه کیفیت کالا و خدمات هستند. وقتی حین خرید کالا یا خدمات، کیفیت آن مورد رضایت ما نبود به این فکر میکردیم که چگونه فرهنگ استانداردسازی را رواج دهیم و مفاهیم اولیه کیفی را به زبان ساده و تخصصی بیان کنیم.

ما دارای تجربه چندین ساله در زمینه استاندارد سازی محصولات و خدمات و نیز راه اندازی و تائید صلاحیت آزمایشگاههای مختلف صنعتی هستیم و با توجه به تنوع حوزه های کاری (برق و الکترونیک، خودرو، صنعت ساختمان، نفت و پتروشیمی، غذا و دارو و …) سعی میکردیم تا دانش خود را بشکل سنتی طی جلسات مشاوره و آموزش حضوری به مخاطبین خود ارائه دهیم. در این راه تلاش میکردیم تا ضمن رعایت الزامات استاندارد های ملی و بین المللی، زبان ساده ای در آموزش و مشاوره مشتریان خود بکار ببندیم ولی ارتباط ما با عموم مخاطبین محدود بود.

دوران کرونا باعث شد تا عامه مردم از قابلیت های حوزه فناوری اطلاعات استفاده کنند. این تغییر فرهنگ فرصتی برای ما شد تا بفکر گسترش دانش فنی استانداردسازی از طریق انتشار آن در فضای وب بیفتیم.

حاصل تلاش ما برای تلفیق دانش و فناوری اطلاعات، تحت نام “پلتفرم آموزش استاندارد سازی برنا” در سال 1401 راه اندازی شده است و فعلا محدود به استاندارد سازی آزمایشگاههای آزمون و کالیبراسیون است.

تلاش میکنیم در آینده حوزه های دیگر استاندارد سازی را به پلتفرم خود اضافه کنیم.

برنا نیوز

نحوه کار پلتفرم برنا

پلتفرم آموزش استاندارد سازی برنا، فضایی را برای آموزش نحوه استاندارد سازی فراهم میکند و مطالب آن توسط متخصصین باتجربه در حوزه های مختلف تهیه می شود. محتوای این مطالب بر اساس نیاز مخاطبین ما به سطوح مختلف طبقه بندی شده است. میتوانند با قواعد، اصطلاحات و مفاهیم این حوزه آشنا شده و با بالا بردن دانش فنی خود، آماده ورود به صنعت شوند.

 1. مطالب و مقالات آموزشی عمومی، هدف از مطالب و مقالات آموزشی آشنایی با کاربرد و تشریح بخشی از الزامات و یا مفاهیم بیان شده در استاندارد است . برای عموم مردم تدارک دیده شده است و مفاهیم و الزامات استاندارد سازی آزمایشگاه را بر اساس هر بند از استاندارد ملی یا بین المللی مرتبط شرح میدهد. ما این مطالب بصورت هدفمند دسته بندی نمودیم و بر اساس مسئولیت اجتماعی خود بصورت رایگان در اختیار تمامی اقشار جامعه قرار دادیم.
 2. مطالب آموزشی تکمیلی:
  برای کارجویان و کارآفرینان تدارک دیده شده است و سعی شده است اصطلاحات و مفاهیم و الزامات استاندارد سازی بطور مفصل تری تشریح شود. برای ارج نهادن به دانش فنی متخصصین تهیه کننده این مطالب، دسترسی به برخی مطالب تخصصی محدود شده است و علاقمندان به آنها می توانند با پرداخت هزینه به آنها دسترسی پیدا کنند.
 3. دوره های آموزشی استاندارد سازی:

   هدف از برگزاری دوره های آموزشی آشنایی کلی با الزامات و یا مفاهیم بیان شده در یک استاندارد است. این دوره ها بر اساس نیاز صنعت و جامعه در حالت های مختلف آفلاین (ضبط شده)، آنلاین (زنده) و حضوری تدارک دیده شده است تا فضایی برای ارتباط نزدیک متخصصین و متقاضیان فراهم شود.

 4. پروژه های آموزشی استاندارد سازی با هدف همکاری با کارآفرینان محترم تدارک دیده شده است تا متخصصین ما در مسیر استاندارد سازی آنها را همراهی کنند. در این پروژه ها، ابتدا اهداف و منابع موجود کارآفرینان بررسی شده و بر اساس آن آموزش های لازم برای استانداردسازی کالا و خدمات توسط متخصصین ما طرحریزی می شود. همچنین حین اجرا پروژه بر روند صحیح استانداردسازی تا حصول نتیجه نظارت می شود.

عضویت در انجمن مشاوران مدیریت ایران

سال 1400

دارای تیم مشاوره مدیریت تایید صلاحیت شده (CMC)

سال 1400

عضویت در نظام صنفی رایانه ای تهران

سال 1400

اعضای حرفه ای با سابقه

15 سال

امیدواریم که همه اقشار جامعه بتوانند با مشارکت در توسعه این پلتفرم، به افزایش دانایی در حوزه استاندارد سازی کمک کنند.

با ما باشید، برنا باشید.